
Pallvåg UIB
Pallvåg med laststöd i stål (IP67) och det bästa förhållandet mellan pris och prestanda
Som ett traditionellt pålitligt alternativ är golvvågar väldigt vanligt förekommande inom industrier. De förenar särskild pålitlighet och tålighet med hög prisvärdhet och robusthet som gör dem till ett långsiktigt funktionellt val. Ständigt förekommande inom en varierad mängd branscher. Vi har golvvågar för industrier som har höga förväntningar på såväl precision som kapacitet.
Pallvåg med laststöd i stål (IP67) och det bästa förhållandet mellan pris och prestanda
Mycket mångsidiga vågbalkar (IP67) för stora laster upp till 6 ton
LUW-2001, 2000 x 0,5kg U-scale
Golvvåg med påskruvad vågplatta (IP67) och displayanordning i rostfritt stål (IP65), med EG-typgodkännande [M]
Pallvåg med rostfritt laststöd (IP67) och displayanordning i rostfritt stål (IP65), med EG-typgodkännande [M]
Högupplöst pallvåg med dubbla vågkapaciteter och kalibreringsgodkännande [M], samt ett stort antal datagränssnitt
LBW-2001, 2000 x 0,5kg inkl. inst./fäste
LWC-MSP/C, M-scale 2000kg x 1kg
Robust golvvåg med EG-typgodkännande [M] – till 6 ton
Drive-through-våg i rostfritt stål med IP68-vågbrygga, IP65-displayenhet och EG-typgodkännande [M]
Drive-through-våg (IP67) med XXL displayenhet och EG-typgodkännande [M]
Pallvåg med stållaststöd (IP67) och displayanordning i rostfritt stål (IP65), med EG-typgodkännande [M]
Pallvåg med laststöd i stål (IP67) och EG-typgodkännande [M]
Golvvåg i rostfritt stål med påskruvad vägningsplatta (IP68) och displayanordning i rostfritt stål (IP65), med EG-typgodkännande [M]
Golvvåg med påskruvad vågplatta (IP67) och displayanordning i rostfritt stål (IP68), med EG-typgodkännande [M]
Vågbrygga med påskruvad vågplatta (IP67) och XXL-displayenhet, med EG-typgodkännande [M]
Golvvåg med EG-typgodkännande [M] och bästa pris-prestandaförhållande – nu också som en högupplöst dual-range-våg.
Högupplöst golvvåg med 2 × 3000 [d] och bästa pris/prestanda-förhållande
Golvvågar kännetecknas av att de placeras på golvet och används för vägning på plats. I sitt konkreta och traditionella utförande så ger de i många fall mycket värde för pengarna. Med fokus på professionella golvvågar för industrier så kan vi erbjuda ett stort antal kalibrerade och pålitliga vågar.
För de industrier som behöver golvvågar som är lättanvända och pålitliga så har vi ett stort antal att erbjuda. Genom att satsa på valmöjligheter vill vi göra det enkelt att få vågar som är kalibrerade och certifierade samtidigt som man kan välja en våg med ett utförande som passar den egna verksamheten.